Na tragu poetske večeri koja se prvi puta održala 2022. godine u Gradskoj knjižnici i čitaonici Slatina, 12. srpnja 2024. održan je ponovni susret „Nagovor na poeziju“ na kojemu su zaljubljenici u poeziju i/ili zavičajni autori pročitali pokoju pjesmu. Želja je Knjižnice da ovakvim malim, intimnim susretima ohrabri i potakne svoje korisnike na čitanje, ali i na pisanje poezije te da poveže pojedince kojima pisanje ili čitanje stihova nije samo hobi, već i svojevrsni ritual samospoznaje i način bivanja.

Poetska večer nije bila tematska, izbor pjesama i pjesnika bio je slobodan. Stihove su čitali Svjetlana Carić, Milijana Kovač, Anamarija Jokić i Lana Kovačević uz podršku Teute Bišćan,  Azenija i Mara Relić te djelatnice knjižnice Tanja Veger i Sanja Pajnić. Osim vlastitih, mogli su se čuti stihovi Julije Mateljan Milatić, Vesne Parun, Ivane Bodrožić, a našla se ovdje čak i jedna kratka priča Jorgea Bucaya.

Nadamo se da ćemo ovakvim povremenim susretima uspjeti naše korisnike „nagovoriti na poeziju“  te da će među mnogobrojnim naslovima pjesničkih zbirki koji se nalaze na policama naše knjižnice pronaći poneki nadahnjujući stih i za sebe.